PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 254 791
ocen
7,6 10 1 254791
7,0 23
oceny krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

Fifty/fifty.

ocenił(a) film na 6

Ta adaptacja mi się średnio podoba - Will Graham wyszedł tu jak jakaś ciota, która nie potrafi sama prowadzić śledztwa, tylko lata do Lectera co i rusz. (Ktoś poddał nawet pomysł, że mogli sami iść do Lectera, a nie zatrudniać Grahama w postaci pośrednika). W książce Lecter pojawia się RAZ (za mało dla Hopkinsa, więc zwiększyli udziały?) i to Graham wykorzystuje jego, nie na odwrót. Całość za bardzo przypomina swoją strukturą "Milczenie owiec" (odcinanie kuponów?). Poza tym Graham nie wyglądał jak człowiek po przejściach, tyle entuzjazmu... (ale to raczej wina scenariusza). Natomiast wątek z Czerwonym Smokiem, całkowicie pominięty w "Manhunterze", sprawuje się lepiej. No i ten tatuaż... też taki chcę. Wie ktoś, gdzie można dostać wzór? Bardziej mi się też podoba Reba w tym filmie, taka sympatyczniejsza. Ogólnie - można obejrzeć, bo film jest zrobiony poprawnie, ale bez specjalnych zachwytów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones