PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32359}

Czerwony smok

Red Dragon
7,6 254 791
ocen
7,6 10 1 254791
7,0 23
oceny krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

Zdecydowanie polecam lekturę. A dlaczego...?
Film, choć trwa więcej niż te standardowie półtorej h, za grosz nie oddaje emocjonalności. Nie to, że jest płytki, jest po prostu... płaski. Nie od dziś wiadomo, że książkę, a film dzieli przepaść lat świetlnych, a jednak myślałem, że będzie to trochę bardziej... głębokie? Nie cierpię rozwodzenia się nad uczuciami, a jednak tu mi czegoś zabrakło. Jedynie mój ulubiony moment, tj. przedstawienie swej przemiany dziennikarzynie i zwrócenie się do niego z uśmiechem rzeczywiście odegrane znakomicie. Hannibal rzecz jasna grał b. dobrze, aczkolwiek czego innego spodziewać się po Anthony'm.
Także czuję dość duży niedosyt. Wszystko podane na tacce. Jednakże jeżeli przestałbym już się przyczepiać, rzekłbym, że końcówka wypadła tu lepiej niż w książce. Zarówno w "Czerwonym Smoku" jak i "Milczeniu Owiec" książkowe wypadły nędznie wymuszenie. Tak "to teraz zabijemy mordercę, bo przecież nie może przeżyć".

ocenił(a) film na 7
TheMadness

Potwierdzam, potwierdzam, książka była rewelacyjna (9/10+fav), za to film jedynie nie zły (6/10). Ogólnie pozostałe książki Harrisa (m.in. "Mileczenie owiec") także polecam, chociaż IMO "Czerwony smok" był lepszy.

ocenił(a) film na 7
Wizjoner

Zgadzam się, choć w Hannibal'u najbardziej przypadł mi do gustu koniec. Zarówno w "Czerwonym Smoku", jak i w "Milczeniu Owiec" miałem wrażenie nagłego, nieciekawego, wręcz wymuszonego zakończenia.

ocenił(a) film na 6
TheMadness

Zgadzam się. Skończyłem dzisiaj książkę i od razu wziąłem się za film..no i trochę się zawiodłem. Masz rację, film jest nieco płaski, a i aktorzy wydają mi się niezbyt dobrze dobrani do swoich ról. Oprócz Hopkinsa oczywiście.

ocenił(a) film na 7
yossarian84

najpierw obejrzalam film i ostatnio przeczytalam ksiazke. niewiele pamietama z filmu wiec ogladam jeszcze raz. juz na poczatku mnie strasznie irytuje. wszystko dzieje sie tak sYbko, przeciez Graham ciagle myslal nad tym morderstwem, ogladal te zdjecia, a w filmie Norton jest tak bardzo bystry, ze po minucie juz wpada na przerozne dowody. strasznie mnie drazni. nie pasuje mi on do tej postaci.

ocenił(a) film na 6
TheMadness

Ja również się pod tym podpisuję! Filmowi wystawiłam dość marne 6, natomiast książkę dosłownie pochłonęłam, zjadłam ją na raz. Jednakże nie ma się co dziwić, bardzo trudno w filmie oddać wiele niuansów pierwowzoru, dla mnie każda książka zawsze wygrywa z adaptacją.

ocenił(a) film na 8
TheMadness

Zgadzam się w 100%, końcówka lepsza w filmie i.. tyle.

TheMadness

Film musiałby być podzielony na dwie dwugpdzinne części zeby uchwycić wszystko. Mi najbardziej brakowało historii D. Tego jak matka go nie chciała, jak pierwsze lata spędził w sierocińcu, jak to na niego wpłynęło, brakowało mi tego, ze w pewnym stopniu dzieciństwo zrobiło z niego psychola ( no i późniejsze historie z babka). Tego zabrakło!!! A poza tym to wyszło całkiem niezle, Norton mi przypasowal bardzo do roli. Książka zawsze lepsza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones